O czym pamiętać planując sesję noworodkową?

Nasze porady Usługi

Narodziny syna lub córki to niezapomniany okres dla rodziców. Jest to również okres szybkiego rozwoju pociechy, zaś jego wygląd ewoluuje właściwie z dnia na dzień. Dobrze więc uwiecznić te chwile. Fotografie będą niezastąpioną pamiątką dla nie tylko rodziny, lecz również dla dziecka – my przecież też posiadamy własne fotografie z lat dzieciństwa. Istotne jest jednak to, aby fotografie zostały odpowiednio zrobione – przypadkowe ujęcia czy niska rozdzielczość na pewno nie sprawią, że do takiej pamiątki będziemy powracać z przyjemnością. Przygotowanie dobrej sesji noworodkowej nie jest rzecz jasna proste – z tego względu powinniśmy zlecić ją specjaliście. Czemu sesja noworodkowa wykonana przez profesjonalnego fotografa okaże się najlepszym wyjściem?

Umiejętności niezbędne do wykonania sesji noworodkowej

Nie sposób wykonać sesji noworodkowej bez odpowiednich kwalifikacji w robieniu zdjęć. Żeby fotografie nawet po latach wyglądały dobrze, należy właściwie parametry dobrać aparatu oraz zadbać o prawidłowe oświetlenie. Sesja noworodkowa nie będzie też zadowalająca, jeżeli do jej wykonania będzie użyty aparat niskiej jakości – a to jest następnym argumentem za tym, żeby zlecić to sprawdzonemu fotografowi.

Dobra sesja noworodkowa

O tym, czy umiejętności fotografa oferującego sesje noworodkowe są dla nas zadowalające, sporo mówią jego wcześniejsze realizacje. Sprawdźmy zarówno jakość fotografii, jak i ich atmosferę. Istotne będzie bowiem również to, jakiego rodzaju rekwizyty będą zastosowane podczas robienia sesji noworodkowej i jak dziecko się na nich zaprezentuje. Nie miejmy złudzeń, zdjęcia, na których szkrab jest zachmurzony, na pewno nie będą odpowiednią pamiątką. To z tego powodu do przeprowadzenia sesji noworodkowej warto znaleźć fotografa posiadającego nie tylko kwalifikacje techniczne, ale również doświadczonego w pracy z maluchami – zwłaszcza tymi najmniejszymi – i docierającego do domu, a nie pracującego wyłącznie we własnym atelier.