Organizacja chrzcin – o czym pamiętać?

Usługi

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą lokalu na chrzciny? Nie czekaj! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, dlatego też starają się, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli na chrzcie ma pojawić się spora liczba bliskich oraz znajomych. W tym artykule przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – możesz wybrać preferowany prezent dla swojego dziecka

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce wkrótce po urodzeniu dziecka, nierzadko nawet w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest przekształcił się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, stąd też jest organizowany na ogół 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na dokładne rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii dzień sakramentu polecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą podróżować do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do ustalenia ile osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie bójmy się także powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina z reguły skupia się na zabawkach, aczkolwiek rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak choćby wózek dla dziecka, ubranka bądź fotelik do auta.

Lokal na chrzest lub impreza w domu – co wybrać?

Jeszcze 20 lat temu chrzciny organizowano na ogół w domu rodziny malucha, skutkiem tego nie wszyscy obecni podczas ceremonii w świątyni bywali zapraszani na odświętne przyjęcie. Dzisiaj standardem jest już wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców. Sprawdzając oferty sal, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują rewelacyjnie przystrojone pomieszczenia, ale też współpracują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań korespondującą z charakterem obiadu i który zapewni rzetelną obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, radzimy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą szaleć pośród zieleni. Znaczący jest także taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak transport biesiadników do wynajętego hotelu albo domu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]