Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Usługi

Jeżeli chcesz zamówić utylizację mebli Kraków, wejdź na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych powodów. Aby nie zajmowały miejsca w domu, z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na strych. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku miesiącach również w tych schowkach stają się tak zagracone, że normalne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Wywóz mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak połamane meble, sprzęty elektroniczne, połamane panele ścienne lub podłogowe czy fragmenty stolarki okiennej nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym autem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą też fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – powtórne zastosowanie surowca

Stare meble, jeżeli będą przetransportowane do PSZOK-u lub firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać spalone lub trafić na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich podług materiału, z którego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji kolejnych garderób, łóżek bądź półek.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]