Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Usługi

Część śmieci nie powinna znaleźć się w zwyczajnym pojemniku na odpady. Przyczyny tych regulacji bywają przeróżne – czasem śmieci przekraczają dopuszczalne rozmiary, czasem jest to niezgodne z obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Możemy przetransportować je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi funkcjonować jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy dysponują własnym autem i znaczną ilością niezagospodarowanego czasu. Reszta najlepiej zrobi, wybierając wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – dlaczego warto zamówić kontener na śmieci?

Podczas różnego typu robót generowane są niestandardowe odpady. Najczęściej są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – idzie głównie o duże ilości gruzu, jak również pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera będzie także świetnym rozwiązaniem, jeżeli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wtedy zbierzemy do niego wszystkie nieprzydatne od dawna sprzęty, stare meble i zepsute urządzenia. Prace remontowe czy opróżnianie strychów staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, dzięki któremu bezpiecznie przetransportujemy odpady bez potrzeby męczącego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć wywóz odpadów i sprzątanie strychów lub piwnic?

Wywóz różnych śmieci, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie wypełnia odpadami remontowymi bądź zniszczonymi sprzętami. Kontener jest następnie wywożony z posesji, a zgromadzone odpady przekazywane są do punktu, w którym będą legalnie zutylizowane zgodnie z prawem.