Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Robienie zakupów Urządzanie domu Zdrowie

Problem zanieczyszczenia atmosfery trafił już do świadomości przeciętnego Polaka i z rzadka bywa banalizowany. Obywatela Polski zauważyli, że jakość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma istotny wpływ na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy musi sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od cenionych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się dużej kondensacji PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego podatni są głównie mieszkańcy dużych miejscowości oraz okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tej chwili nowość na rynku – oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak m.in. Meaco, Airdog bądź GREE, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co ważne, poza eliminacją z powietrza drobinek pyłu, nierzadko mają one także inne użyteczne funkcje.

Detekcja dwutlenku węgla i jonizacja – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego łatwo kupimy urządzenie najlepsze do określonej objętości mieszkania. Są to urządzenia względnie nieduże, więc swobodnie daje się przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą być przyczyną szeregu reakcji alergicznych czy też chorób, a także niebezpieczny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie przynosi głębszy sen. Część oczyszczaczy ma też detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim alergikom.