Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale również posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać kilka zdań o tym, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.
Na jakich zasadach polega implantologia?
Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – unikać palenia tytoniu, gorących dań i alkoholu. Istotne będzie też stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból oraz obrzęk.
Implanty zębów – jak wybrać dentystę
Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu bardzo ważne jest to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.