Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Zdrowie

Zajrzyj tutaj jeśli interesuje Cię magnetoterapia urządzenia.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia likwiduje również obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]