Zainteresowany leczeniem stożka rogówki? Skieruj się tu.
Stożek rogówki to przypadłość, która w dużym stopniu utrudnia życie – obniża jakość widzenia, a jednocześnie może wywoływać kolejne choroby oczu. We współczesnych klinikach okulistycznych lekarze dysponują środkami pozwalającymi sprostać tym problemom. Jak więc wygląda przebieg korekty stożka rogówki?
Stożek rogówki częstokroć współistnieje z innymi schorzeniami oczu
Rogówka to przezroczysty element oka, który mocno skupia promienie światła. Znajduje się przed tęczówką i posiada wiele receptorów bólu, jest jednakże ukrwiona w niewielkim stopniu. Około trzeciej dekady życia może ulec deformacji polegającej na ścieńczeniu i uwypukleniu w centralnej części. Dzieje się tak w następstwie osłabienia tkanki, która, według niektórych teorii, staje się podatna na oddziaływanie rodników. Stożek rogówki wywołuje miopię i miopię, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Pacjenci skarżą się też na podrażnienie oczu, czasami zdarza się także podwójne widzenie. Stożek rogówki nieraz współistnieje z pozostałymi wadami oczu, np. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie możliwe jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na początkowym etapie dolegliwość jest adiustowana z wykorzystaniem szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych, z czasem natomiast nieodzowne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.
Korekta stożka rogówki – rozmaite procedury
Leczenie stożka rogówki może być przeprowadzane za pośrednictwem różnych technik. Obecnie najefektywniejszym sposobem na podniesienie ostrości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się także w korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, czyli metodę Topoguided. Znakomite rezultaty dają procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na korygowanie krótkowzroczności czy też astygmatyzmu przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po po odpowiednim czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkiem eliminuje wadę wzroku.
Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]