Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Robienie zakupów Tematyka żywnościowa Zdrowie

Jeśli chcesz kupić sok z kapusty kiszonej, koniecznie sprawdź superbutelki.pl.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów wracają do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, przedtem mniej znane owoce i warzywa. Kiedy piszemy o leczniczych zaletach żywności poddanej fermentacji nie można nie wspomnieć także o napojach takich jak kombucza, kefir albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w prosty i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi składniki niezbędne dla jego właściwego funkcjonowania.

Jakie składniki kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający sporo związków mających pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to też skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy E i K, witamin z grupy B oraz wysokie stężenie soli mineralnych.

Czemu należy spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na zawartość bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie oddziałuje na pracę jelit oraz naszą odporność. Na domiar tego liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają walczyć z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy lub niestrawność. Pobudzają one także apetyt i stanowią ochronę w czasie kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]