Jeśli chcesz zamówić urządzenia do drenażu limfatycznego, skieruj się tutaj.
Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca ucisku.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Jest multum wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego
Sporo opcji zastosowania aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, więc bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne i zaburzenia rytmu serca, które powinno się uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]