Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

Zdrowie

Kup lasery wysokoenergetyczne.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu haluksów, ostrogi piętowej, rwy kulszowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]