Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Usługi Zdrowie

Nie wszystkie choroby jamy ustnej możemy zlikwidować zwykłymi sposobami. Kiedy są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w przypadku dużych uszkodzeń zębów, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub koron, uszkodzeń dziąseł i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu nowotworów bądź owrzodzeń. Jakie metody są zatem stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także regeneracją chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Warto zatem powiedzieć parę zdań o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma też nastrój w gabinecie i stosunek stomatologa do pacjentów – dużo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród przyjaciół.