Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowie

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak odzyskać piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Czyszczenie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (lakiery, woski, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – etapy naświetlania lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej tydzień. Świetne efekty zapewnia również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.