Zwyrodnienie plamki żółtej – leczenie laserem 2RT

Zdrowie

Potrzebujesz wiadomości o leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej? Dobrze trafiłeś!

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to wada wzroku, która dotyka osób starszych i zdecydowanie redukuje jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w leczeniu tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wygody życia.

Nadwaga i inne możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. AMD jest przypadłością, która przejawia się poprzez wypaczenie obrazu i utratę ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą i mokrą tej schorzenia. AMD dotyka głównie osoby po pięćdziesiątce, ale podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało wciąż w pełni zrozumiane. Przypuszcza się jednakże, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – przykładowo otyłość, uzależnienie od papierosów lub nadmierna ekspozycja na światło UV. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne oraz różne schorzenia współistniejące, takie jak hiperglikemia czy hipertonia. Nowoczesna medycyna wytworzyła na szczęście techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest bolesne?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT wpływa na starzejące się komórki gałki ocznej i jednocześnie nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Terapia ta jest pozbawiona ryzyka dlatego może być przeprowadzana u rozmaitych grup chorych narażonych na wadę bądź całkowitą utratę zdolności widzenia. Metoda laserowa mobilizuje komórki do regeneracji oraz spowalnia trwające procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa zaledwie parę minut.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]